BREAKING NEWS: Simona Halep a invins-o pe Kristina Mladenovic in semifinalele FED CUP

SET HALEP! Mladenovic – Halep 3-6. Halep joacă excelent, nu se mai complică și ia primul set cu 6-3.

ȘTIREA INIȚIALĂ

Confruntarea va fi deschisă de Simona Halep, care o va întâlni de la ora 15 pe Kristina Mladenovic. După acest meci, Buzărnescu va juca împotriva Carolinei Garcia, un meci în premieră între cele două.

Duminică sunt programate şi celelalte întâlniri de simplu, Garcia- Halep şi Mladenovic-Buzărnescu. Dacă scorul la general va fi unul egal, partida decisivă va fi cea de dublu. Aici, perechea Monica Niculescu- Irina Begu va înfrunta cuplul Kristina Mladenovic -Carolina Garcia.

Este posibil ca imaginea să conţină: 2 persoane, persoane zâmbind, oameni în picioare

Fanatik.ro

LIVE VIDEO Simona Halep - Kristina Mladenovic. Se joaca ACUM. Meci ISTORIC pentru romanca