Campioana Romaniei nu-l sperie pe Dusan Uhrin: "Putem sa castigam impotriva CFR-ului!"

Craiova s-a impus in partida de la Medias, scor 2-1. Romeo a deschis scorul pentru gazde in minutul 22, dar oaspetii au intors rezultatul prin Mihaila (39?) si Cicaldau (54?).

Dusan Uhrin nu a ramas impresionat de prestatia oltenilor si crede ca elevii sai puteau sa obtina un rezultat pozitiv. De asemenea, antrenorul Gazului o avertizeaza pe campioana Romaniei si anunta ca formatia sa poate castiga meciul cu CFR Cluj.

"Puteam sa marcam de trei ori in prima repriza. Cred ca am pierdut pentru ca au fost spatii mari in defensiva noastra. E greu sa revenim in fata unei echipe precum Craiova. Jucatorii mei au aratat ca pot mai multe. Nu am avut nici noroc, avem niste probleme, eu incerc sa tin jucatorii departe de problemele interne. Ei sunt doar jucatori si trebuie sa se concentreze pe meseria lor.

Putem castiga impotriva CFR-ului, dar trebuie sa schimb o multime de pozitii, dar avem jucatori tineri si vom juca probabil cu ei. Nu avem foarte multi la dispozitie." a declarat Dusan Uhrin la finalul meciului cu Universitatea Craiova.

Vezi mai multe detalii pe realitateasportiva.net.