Craiova relanseaza lupta la titlu in Liga 1! Cinci goluri in derby-ul cu CFR Cluj

UPDATE 21:56 S-a incheiat meciul! CFR Cluj - Universitatea Craiova 2-3 (Deac 60\", Vinicius 70\" / Koljic 10\", Mihaila 56\", Cicaldau 88\")

CFR Cluj are un singur punct avans fata de Craiova in fruntea clasamentului din play-off-ul Ligii 1.

UPDATE 21:47 GOL pentru Craiova! 2-3! A inscris Cicaldau in minutul 88.

Golul poate fi vazut pe site-ul realitateasportiva.net!

UPDATE 21:42 Inca doua inlocuiri in echipa oaspetilor! Au intrat Vatajelu si Cosic in locul lui Vladoiu si Balasa.

UPDATE 21:35 Doua schimbari la Universitatea Craiova! Au iesit Ivan si Nistor, au intrat Gustavo si Barbut.

UPDATE 21:30 GOL pentru CFR Cluj! 2-2! A inscris Vinicius in minutul 70, cu o lovitura de cap, dupa centrarea lui Deac.

UPDATE 21:22 Dubla schimbare la CFR Cluj! Au intrat Petrila si Rondon, au iesit Itu si Djokovic.

UPDATE 21:20 GOL pentru CFR Cluj! 1-2! A inscris Ciprian Deac in minutul 60, cu un sut-bomba de la marginea careului.

UPDATE 19:16 GOL pentru Craiova! 0-2! A inscris Valentin Mihaila in minutul 56, cu un lob de senzatie peste portar.

UPDATE 21:11 Cartonas galben pentru Balasa!

UPDATE 21:06 A inceput repriza a doua! Nicio schimbare in cele doua echipe!

CFR: Arlauskis - Cr. Manea, Vinicius, Burca, Camora - Itu, Bordeianu, Djokovic - C. Deac, Omrani, Paun.

Craiova: Pigliacelli - St. Vladoiu, Acka, Balasa, N. Bancu - Nistor, Al. Mateiu, Cicaldau - An. Ivan, Koljic, V. Mihaila.

UPDATE 20:48 S-a incheiat prima repriza! CFR Cluj - Craiova 0-1 (Koljic 10\")

UPDATE 20:39 Dubla ocazie pentru Universitatea Craiova! Mai intai, Koljic a profitat de eroarea lui Burca si a scapat singur cu portarul, dar Arlauskis a respins mingea excelent. La faza imediat urmatoare, dupa un corner, Balasa a fost blocat de catre portarul lituanian al CFR-ului.

UPDATE 20:31 Schimbare la CFR Cluj! A iesit Costache, vizibil suparat, si a intrat Paun.

UPDATE 20:27 Ocazie mare pentru CFR Cluj! Itu a trimis mingea in bara transversala, cu o lovitura de cap.

UPDATE 20:13 Ocazie pentru Craiova! Nistor a sutat in forta de la marginea careului, iar Arlauskis a respins mingea in fata. In cele din urma, clujenii au indepartat pericolul.

UPDATE 20:10 GOL pentru Craiova! 0-1! Elvir Koljic a inscris in minutul 10, cu un sut senzational de la marginea careului.

Reusita poate fi vazuta pe site-ul realitateasportiva.net!

UPDATE 20:07 Cartonas galben pentru Costache (CFR Cluj), pentru o simulare in careu.

UPDATE 20:00 A inceput meciul din Gruia!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CFR si Craiova sunt singurele echipe din play-off care au castigat toate meciurile dupa reluarea campionatului.

In sezonul regulat al Ligii 1, CFR Cluj a castigat ambele meciuri cu 2-0. Universitatea Craiova n-a mai castigat la Cluj-Napoca din aprilie 2017.

Echipele de start

CFR: Arlauskis - Cr. Manea, Vinicius, Burca, Camora - Itu, Bordeianu, Djokovic - C. Deac, Omrani, V. Costache.

Arbitru: Istvan Kovacs (Carei) / Asistenti: Vasile Marinescu si Mircea Orbulet (ambii din Bucuresti).

Meciul CFR CLUJ - Universitatea Craiova este LIVE VIDEO BLOG de la ora 20:00 pe realitateasportiva.net.