Dragos Grigore a marcat din nou dupa o gafa a portarului advers! E cel mai in forma fundas al echipe...

Fundașul Dragoș Grigore a marcat din nou după o gafă a portarului advers în meciul Beroe Stara Zagora – Ludogoreț 1-1, din etapa a șasea a play-off-ului campionatului Bulgariei. Fostul dinamovist este la a treia partidă consecutivă în care înscrie pentru formația din Razgrad și este fără îndoială cel mai în formă apărător al echipei naționale.

Dragoș Grigore a marcat din nou după o gafă a portarului advers

Vineri sseară, Ludogoreș Razgrad a jucat pe terenul lui Beroe Stara Zagora, iar antrenorul Stoycho Stoev i-a titularizat în centrul defensivei pe Dragoș Grigore și Cosmin Moți, în ofensivă l-a trimis pe Claudiu Keșeru, în timp ce Adi Popa a rămas pe banca de rezerve. Partida se îndrepta spre 0-0, atunci când în minutul Pedro Eugenio a deschis scorul în minutul 84 cu un șut de excepție de la 30 de metri.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Salvarea campioanei en-titre a venit de la fundașul central Dragoș Grigore, care a marcat după o gafă a portarului advers. La ultima fază a jocului, Adi Popa, intrat pe teren în minutul 79, a executat un corner din partea dreaptă și Dragoș Grigore a reluat balonul cu capul de la 10 metri. Portarul slovac Dusan Pernis a reulit să respingă mingea în bară, dar aceasta s-a întors, l-a lovit în spate și a intrat în poartă aducând un punct mare pentru oaspeți. Golurile acestui meci pot fi văzute aici.

Citeşte şi:
Cosmin Moți într-un duel pentru balon cu un adversar la meciul Beroe Stara Zagora - Ludogoreț Razgrad
Cosmin Moți într-un duel pentru balon cu un adversar la meciul Beroe Stara Zagora – Ludogoreț Razgrad

Grigore, patru goluri într-o lună și jumătate

Dragoș Grigore se află într-o formă de zile mari, el ajungând la patru goluri marcate pentru Ludogoreț Razgrad în aproximativ o lună și jumătate. Fundașul lui Ludogoreț Razgrad ar putea reprezenta o soluție pentru selecționerul Cosmin Contra în vederea meciurilor din deplasare de pe ste o lună cu reprezentativele Norvegiei și Maltei, din preliminariile Campionatului European din 2020.

În urma acestui rezultat de egalitate, Ludogoreț Razgrad s-a distanțat în clasamentul campionatului din Bugaria, acumulând 71 de puncte, cu șase mai mult decât ȚSKA Sofia și cu 12 peste Levski Sofia, care au câte un meci mai puțin disputat. Pentru formația celor patru români urmează acum, în weekend-ul viitor, mare derby de pe terenul rivalei la titlu ȚSKA Sofia.