EXCLUSIV | Iosif Rotariu, verdict categoric: "Craiova se va bate la titlu!"

Meciul din Banie s-a incheiat la egalitate, scor 1-1. Papp a deschis scorul in prima repriza, iar Artean a marcat golul dobrogenilor in a doua jumatate a meciului.

Imediat dupa fluierul final, Iosif Rotariu a vorbit, in exclusivitate, despre partida de pe "Ion Oblemenco". Fostul mare international este convins ca lupta la titlu din acest sezon se va da in trei: Craiova, FCSB si CFR Cluj.

"In primu rand, a fost un meci foarte echilibrat. Cred ca au fost doua reprize distincte. In prima, Craiova a avut o posesie mai buna si au dominat jocul. Nu au avut multe ocazii.

In repriza a doua, Viitorul, dupa ce au reusit golul, a continuat jocul cu posesie, au verticalizat, si-au creat ocazii. Dar, una peste alta, a fost un joc bun, cu ritm bun pentru campionatul Romaniei."