Fara zi de pauza! A fost stabilita ora confruntarii Simonei Halep din sferturi, la Dubai. Cu cine jo...

Meciul se va juca in aceasta seara dupa ora 18:30. Cele doua se intalnesc pentru a doua oara in acest an dupa ce bielorusa a invins-o pe Halep la Adelaide, in doua seturi. A fost si singura victorie a numarului 13 mondial in disputele cu Simona. Au fost trei dueluri directe in total.

Celelalte doua s-au jucat in 2018 iar deznodamandul a fost acelasi. Succes in doua seturi pentru constanteanca de 28 de ani. Partidele au avut loc la Shenzen si Cincinnati. Daca va trece de Sabalenka, Halep va da peste castigatoarea sfertului de finala dintre Brady si Muguruza.

Calificarea chinuita in sferturi are o explicatie pentru Cristian Tudor Popescu.

Vezi mai multe detalii pe realitateasportiva.net.