Fed Cup, ziua a doua: Lupta stransa intre fostul numarul unu mondial Simona Halep si Karolina Plisko...

Karolina Pliskova (locul 5 WTA) şi Simona Halep (locul 3 WTA) se înfruntă duminică, de la ora 14:00, în primul meci din ziua a doua a confruntării Cehia – România, în sferturile de finală ale Grupei Mondiale din Fed Cup. După partidele de ieri, scorul la general este 1-1.

Imaginea articolului Fed Cup, ziua a doua: Luptă strânsă între fostul numărul unu mondial Simona Halep şi Karolina Pliskova (locul 5 WTA)

Fed Cup, ziua a doua: Luptă strânsă între Karolina Pliskova şi Simona Halep

LIVE: 4-6, 5-5 Karolina Pliskova (5 WTA, serveşte prima în setul doi) - Simona Halep (3 WTA)

URMĂREŞTE cum evoluează meciul, LIVE TEXT

Simona a câştigat şase dintre cele opt confruntări directe cu Karolina. În 2018, Pliskova s-a impus surprinzător pe zgura de la Madrid, dar Halep a câştigat clar în sferturi la Openul Australiei.

Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte MEDIAFAX.RO pe FACEBOOK »

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa [email protected].