Fotbal: Antrenorul Eugen Neagoe a suferit o sincopa la meciul Dinamo - U Craiova si a avut nevoie de...

Antrenorul echipei de fotbal Dinamo, Eugen Neagoe, a suferit, duminica seara, in timpul partidei cu Universitatea Craiova, din cadrul etapei a II-a a Ligii I, o sincopa si a fost nevoie de interventia medicilor de pe ambulanta aflata la Arena Nationala pentru a-i acorda primul ajutor. In minutul 25 al partidei, arbitrul Istvan Kovacs a fluierat intreruperea partidei si a permis intrarea ambulantei pe teren pana la banca tehnica a echipei Dinamo, unde antrenorul Eugen Neagoe era cazut in stare de inconstienta. Tehnicianul a fost suit pe targa si urcat in ambulanta unde i s-au acordat ingrijiri medicale de specialitate, medicii folosind si un defibrilator. Dupa aproximativ 15 minute, antrenorul dinamovist a parasit Arena Nationala in ambulanta in care i s-a acordat primul ajutor. Meciul s-a reluat de la scorul de 0-0 dupa ce a plecat ambulanta. Echipa de fotbal Dinamo intalneste in aceasta seara, pe Arena Nationala din Capitala, formatia Universitatea Craiova intr-o partida contand pentru etapa a II-a a Ligii I. AGERPRES (autor: Adrian tone, editor: Marius tone, editor online: Alexandru Cojocaru) Cititi si: * Fotbal: Danciulescu (Dinamo) - Neagoe se simte bine, mergem toti la spital dupa meci sa il luam acasa * Fotbal: Silvian Cristescu (U Craiova) - Eugen Neagoe a suferit un infarct, ii tinem pumnii * Fotbal: Alexandru Caloian (medic Spitalul de Urgenta) - Eugen Neagoe este stabil, acum e in curs de investigatii