Fotbal - Liga I: CFR Cluj - Universitatea Craiova 2-0

CFR Cluj a invins-o pe Universitatea Craiova cu scorul de 2-0 (0-0), sambata seara, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a 13-a a Ligii I de fotbal. Campioana, care si-a menajat o serie de piese de baza, Ciprian Deac, Mihai Bordeianu, Andrei Burca, Damjan Djokovic, Billel Omrani, s-a impus dupa o repriza secunda mai buna, in fata unei formatii care nu si-a creat nicio ocazie clara de gol. Lacina Traore a deschis scorul in min. 70, dupa o eroare a lui Stephane Acka, acesta fiind primul gol al ivorianului de la revenirea la CFR. Billel Omrani a marcat al doilea gol al clujenilor (78), la doar cateva minute de la intrarea sa pe teren, dupa o minge respinsa de portarul Mirko Pigliacelli, la lovitura libera executata de Juan Culio. La Universitatea a debutat in acest meci bosniacul Goran Zakaric. CFR venea dupa un esec cu 1-3 la FC Viitorul si a obtinut a sasea victorie consecutiva in campionat. Universitatea venea dupa un egal acasa cu Poli Iasi. FC CFR 1907 Cluj - Universitatea Craiova 2-0 (0-0), Stadion ''Dr. Constantin Radulescu'' - Cluj-Napoca Au marcat: Lacina Traore (70), Billel Omrani (78). Arbitru: Radu Petrescu; arbitri asistenti: Radu Adrian Ghinguleac (Bucuresti), Mircea Mihail Grigoriu (Bucuresti); arbitru de rezerva: Andrei Antonie (toti din Bucuresti) Observatori: Marian Dorobantu (Buzau) - CCA, Paul Cazan (Bucuresti) - LPF AGERPRES (AS-editor: Mihai tenea, editor: Alexandru Cojocaru) Sursa foto: (c) Universitatea Craiova/Facebook