Handbal masculin: Steaua Bucuresti, invinsa de Vardar Skopje, in SEHA League

Steaua Bucureşti a fost învinsă de echipa macedoneană Vardar Skopje cu scorul de 34-30 (21-10), luni seara, la Chiajna, în SEHA League la handbal masculin.

Vicecampioana României a fost condusă la 11 goluri la pauză, pierzând la o diferenţă de patru goluri, după o repriză secundă mai bună.

Pentru ''roş-albaştri'' a fost a patra înfrângere consecutivă în competiţie.

Krsto Milosevic şi Răzvan Răpciugă au fost cei mai buni marcatori ai steliştilor, cu 5 goluri fiecare, Ionuţ Georgescu, Gabriel Florea, Stefan Vujic şi Nemnja Grbovic au reuşit câte 4 goluri, Nikola Kedzo şi portarul Mohsen Renani Babasafari, câte 2.

Pentru Vardar au înscris Martin Popovski 10 goluri, Dmitri Kiselev 9, Igor Karacic 4, Janja Vojvodic 3, Gregor Ocvirk 2, Christian Dissinger 2, Stefan Atanovski, Martin Dimov, Dejan Kukolovski, Vlado Nedanovski, câte 1 gol.

Vardar ocupă primul loc, cu 33 puncte (13 jocuri), urmată de PPD Zagreb, 30 p (12 j), RK Nexe (Croaţia), 27 p (12 j), Tatran Presov, 24 p (12 j), Meşkov Brest (Belarus), 21 p (12 j), Steaua, 15 p (12 j), Vojvodina Novi Sad, 13 p (11 j), Zeleznicar Nis, 10 p (12 j), Metalurg Skopje, 4 p (12 j), Izvidac (Bosnia), 1 p (12 j).

Steaua va juca următorul meci pe 20 decembrie, la Novi Sad, cu Vojvodina.
AGERPRES (editor: Mihai Ţenea, editor online: Irina Giurgiu)

Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de către dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Detalii în secţiunea Condiții de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactați Departamentul Marketing – [email protected].

Utilizarea secţiunii Comentarii reprezintă acordul dumneavoastră de a respecta termenii şi condiţiile AGERPRES în ceea ce priveşte publicarea comentariilor pe www.agerpres.ro.