LIGA I. Steaua a trecut la limita de ACS Poli Timisoara si a revenit, temporar, pe primul loc al cla...

Autor: | | 2 Comentarii | 382 Vizualizari
Adi Popa
Steaua a câștigat, sâmbătă, scor 1-0, partida jucată pe „Arena Națională”, împotriva celor de la ACS Poli Timișoara, în etapa a 21-a a Ligii I.

Steaua a învins în jocul cu ACS Poli Timișoara, disputat, sâmbătă, pe „Arena Națională”, în runda a 21-a a campionatului intern. Singura reușită a meciului i-a aparținut lui Adi Popa, în minutul 33, iar Alexandru Bourceanu a văzut cartonașul roșu în minutul 90+3. „Roș-albaștrii” au revenit pe primul loc al clasamentului, cu 40 de puncte, și sunt urmați de FC Viitorul. Formația lui Gică Hagi are un total de 39 de puncte și va evolua, luni, pe teren propriu, împotriva celor de la FC Botoșani.

„Sunt mulțumit de rezultat și de prima repriză, când am controlat jocul și am avut ocazia să marcăm și al doilea gol. În a doua repriză nu am mai avut consistență, am pierdut foarte multe mingi, a fost un meci de uzură. Boldrin a zis că joacă unde spune antrenorul. Stiu că nu e ușor pentru jucători, dar în acest moment asta e situația. Nu am avut un jucător acolo care să joace ce vrem noi. Cred că a făcut un meci foarte bun. Suntem pe primul loc, vedem ce se va întâmpla cu Viitorul, ne-am calificat în grupele Europa League, deși nu am reușit să ne calificăm în primăvara europeană. Eu accept orice critică, nu am ce face", a spus Laurențiu Reghecampf la Digi Sport.

„Am făcut o mare greșeală. Am încercat să pasăm scurt, ca Barcelona, dar nu ne-am descurcat”, a explicat și Ionuț Popa, tehnicianul Timișoarei.