Marius Sumudica nu mai bate pe nimeni in Turcia! Un nou semiesec pentru antrenorul roman

Conform realitateasportiva.net, Rizespor, echipa condusa de antrenorul roman, Marius Sumudica a jucat in superioritate numerica mai bine de o repriza dupa ce oaspetii de la Sivasspor au ramas in 10 dupa eliminarea lui Erdogan Yesilyurt din minutul 32 al partidei.

Jucatorii pregatiti de Marius Sumudica nu au reusit sa profite de avantajul numeric, iar tabela de marcaj de pe stadionul ,,Yeni Rize Sehir" a ramas neschimbata pana la finalul meciului, 0-0.

In urma acestui rezultat de egalitate, Rizespor ramane pe locul 15 in SuperLiga turca cu 28 de puncte stranse dupa 26 de etape disputate din actualul sezon.