Mats Wilander, impresionat de jocul Simonei Halep! ,,Jos palaria! A revenit incredibil"

După o oră și 48 de minute de joc, Serena Williams a câștigat cu scorul de 6-1, 4-6, 6-4.

Îmi scot pălăria în fața Simonei Halep! După un prim set de coșmar, mai ales pentru un lider mondial, ea a revenit incredibil. Și-a arătat propriile arme: a făcut pasul în față, a devenit mai agresivă. Serena a fost surprinsă, poate chiar șocată: . Simona Halep nu este departe de cel mai bun tenis al ei, dar uneori s-a simțit că are nevoie de mai multe meciuri. Este locul 1 în clasament, dar poate că în acest moment nu este cea mai bună jucătoare din lume. Mare luptă din partea Simonei Halep!

Momentul decisiv a fost la 3-3 în setul decisiv, când Serena și-a făcut serviciul. La minge de break pentru Halep, a venit cu o lovitură câștigătoare. Reușește să uite anumite momente, este fantastic pentru ea. Nu s-a gândit că joacă împotriva liderului mondial. Cel mai probabil este principala favorita să câștige turneul„, a spus Wilander la Eurosport.

În sferturile de finală, Serena Williams va juca împotriva cehoaicei Karolina Pliskova (locul 8 WTA).