PARTIDA FATALA – Un suporter englez a murit dupa ce i s-a facut rau in timpul unui meci din Premier...

sursa foto: reporterntv.ro

PARTIDĂ FATALĂ. Un suporter al echipei Everton a murit, ieri după-amiază, la vârsta de 51 de ani, după ce i s-a făcut rău în timpul meciului cu Stoke City, disputat pe Goodison Park, în etapa a treia din Premier League.

“Clubul Everton anunță cu tristețe că fanul în vârstă de 51 de ani căruia i s-a făcut rău în timpul meciului de sâmbătă cu Stoke City a decedat la spital. Gândurile și rugăciunile tuturor de la club li se adresează familiei și prietenilor săi”, se arată într-un comunicat postat pe evertonfc.com, site-ul clubului englez.
Potrivit sursei citate, suporterului britanic, al cărui nume nu a fost dezvăluit, i s-a făcut rău la 15 minute de la startul reprizei a doua a meciului Everton – Stoke City, scor 1-0. Acesta a primit îngrijiri medicale pe stadion, după care a fost dus cu ambulanța la un spital din Liverpool, dar starea sa era una critică și a murit în scurt timp. Englezii nu au precizat însă cauza decesului.