PLAY OUT- Primul meci, prima victorie pentru CS Minaur

Echipa de fotbal CS Minaur Baia Mare a bifat azi, 18 martie, o victorie pe teren propriu in fata celor de la Poli Timisoara, scor 2-1. O victorie extrem de importanta pentru baimareni, care spera ca la finalul celor 5 jocuri ramase de disputat sa poata spune ca va juca barajul de ramanere in Liga 2. Scorul a fost deschis de baimareni in minutul 11, de Berisha, in timpul ce golul victoriei a venit pe final de meci, in minutul 85 prin Chinde. Golul oaspetilor a fost marcat in minutul 48 de Calin.

Pentru baimareni urmeaza meciul cu Metaloglobus, din data de 1 aprilie, meci care va fi in deplasare.

Etapa 2 (1 aprilie): Slatina - Slobozia; Timisoara - Miercurea Ciuc; Metaloglobus - CS Minaur. Selimbar sta.

Etapa 3 (8 aprilie): Miercurea Ciuc - Metaloglobus; Slobozia - Timisoara; Selimbar - Slatina. CS Minaur sta.

Etapa 4 (14 aprilie): Timisoara - Selimbar; Metaloglobus - Slobozia; CS Minaur - Miercurea Ciuc. CSM Slatina sta.

Etapa 5 (22 aprilie): Slobozia - CS Minaur; Selimbar - Metaloglobus; Slatina - Timisoaea. Miercurea Ciuc sta.

Etapa 6 (29 aprilie): Metaloglobus - Slatina; CS Minaur - Selimbar; Miercurea Ciuc - Slobozia. Timisoara sta.

Etapa 7 (6 mai): Selimbar - Miercurea Ciuc; Slatina - CS Minaur; Timisoara - Metaloglobus . Unirea Slobozia sta.

Barajul de mentinere in Liga 2 va avea loc in intervalul 14/21 mai.

Dragos HOJDA

The post PLAY OUT- Primul meci, prima victorie pentru CS Minaur appeared first on ZiarMM.