Punct si de la capat! Norvegia - Romania, de la ora 19:00, in Liga Natiunilor

In viziunea specialistilor, Norvegia este favorita in meciul cu Romania. La casele de pariuri, o victorie a nordicilor a fost cotata la 1.90. Un succes al 'tricolorilor' a primit cota 4.40.

Norvegienii au jucat 120 de minute, joi, cu Serbia (1-2), iar selectionerul Lars Lagerback a anuntat schimbari majore in primul '11'. Romania a pierdut in Islanda cu acelasi scor.

Norvegia a fost condusa cu 1-0 din minutul 82, au reusit sa revina prin golul lui Normann in minutul 88 si s-a intrat in prelungiri. Milinkovic-Savic a facut insa "dubla" si a scos nordicii din cursa.

Romania si Norvegia s-au infruntat in preliminariile EURO, doua remize, 2-2 la Oslo si 1-1 la Bucuresti in 2019. Din ultimul meci, jucat la noi in tara anul trecut, lipsesc doar fundasii Glesnes (transferat in SUA) si Hovland (Rosenborg), plus atacantul Bjorn Johnsen (ajuns in Coreea de Sud). La noi a disparut insa jumatate de lot, adica 10 jucatori, din cauza accidentarilor sau a optiunilor selectionerului: Benzar, Nedelcearu, Rus, Anton, Andone, Nistor, Bordeianu, Radu, Mogos si Florinel Coman.

Echipe probabile

Norvegia: Jarstein - Elabdellaoui, Strandberg, Ajer, Linnes - Elyounoussi, Berge, Normann, J. King - Sorloth, Haaland

Romania: Tatarusanu - Manea, Grigore, Burca, Camora - Stanciu, Marin, Maxim - Deac, Puscas, Mitrita

Meciul Norvegia - Romania este LIVE VIDEO BLOG pe realitateasportiva.net de la ora 19:00.