Raiul BANILOR pentru romani. Prima COLOSALA dupa Besiktas!

Românii de la Karabukspor sînt tratați regește de oficialii clubului. Pe lîngă salariile care intră în conturi fără întîrziere. Valerică Găman, Iasmin Latovlevici, Cristi Tănase, Marius Alexe și Paul Papp au la dispoziție și prime foarte mari la victorie și chiar în caz de remiză! Numai din aceste bonusuri, fotbaliștii pot încasa încă un sfert din salariile anuale!

Cele mai citite

Vineri, Karabukspor a învins cu 2-1 Beșiktaș pe teren propriu. Pentru această victorie, Cristi Tănase și Iasmin Latovlevici au încasat 13.000 de euro, întrucît victoriile împotriva granzilor (Beșiktaș, Galatasaray și Fenerbahce) au prime speciale. Paul Papp a debutat pentru Karabukspor în meciul cu Beșiktaș, însă a intrat în minutul 90+2 ceea ce nu-l face eligibil pentru primele stipulate în contract.

* 10.000 € pentru victoriile de acasă cu Galatasaray, Beșiktaș și Fenerbahce
* 20.000 € pentru succesele din deplasare, în compania celor trei granzi
* 10.000 € pentru victoriile de afară
* 6.000 € victoria acasă
* 2.000 € pentru un rezultat de egalitate obținut în deplasare
* 1.000 € pentru o remiză acasă

* Pentru victoria cu Beșiktaș, de vineri, titularii au încasat totuşi 13.000 de euro, cu 3.000 de euro peste suma obișnuită pentru succesele împotriva granzilor. Başkanii au fost extrem de fericiţi pentru acest rezultat împotriva campioanei en-titre!

(Paul Papp a jucat un singur meci și nu este luat în calcul, iar Marius Alexe n-a jucat deloc în acest sezon)

Nu rata

Valerică Găman: 35.000 de euro (4 victorii acasă, inclusiv Beşiktaş şi Galatasaray)
Iasmin Latovlevici: 65.000 de euro (7 victorii acasă, una cu Beșiktaș și una cu Galatasaray). Afară: o victorie și un egal.
Cristi Tănase: 58.000 de euro (6 victorii acasă, două doar cu Galatasaray și Beșiktaș și un egal). Afară: o victorie.

3 goluri și o pasă decisivă sînt performanțele lui Iasmin Latovlevici în acest sezon. Cristi Tănase are un singur gol și o pasă decisivă