Rezultate partiale alegeri locale 2020. LISTA primarilor castigatori in marile orase din Romania

Rezultate partiale alegeri locale

Rezultate partiale alegeri locale 2020. LISTA primarilor castigatori in marile orase din Romania

Rezultate partiale alegeri locale 2020. Partidul National Liberal va avea in urmatorii patru ani primari in 15 municipii resedinta de judet, fata de cei 14 ai social-democratilor.

Rezultate partiale alegeri locale 2020. Dupa numaratoarea partiala a voturilor, configuratia politica a primariilor municipiilor resedinta de judet arata in felul urmator:

PNL - 15 municipii si sectorul 6 al Capitalei

PSD - 14 municipii si sectorul 4 al Capitalei

USR-PLUS - 4 municipii si sectoarele 1 si 2 ale Capitalei

UDMR - 4 municipii

Independenti - 1 municipiu si Capitala

FDRG - 1 municipiu

PE - 1 municipiu

Alianta Bucuresti 2020 - Sectorul 3 al Capitalei

PPUsl - Sectorul 5 al Capitalei

Rezultate partiale alegeri locale 2020. LISTA primarilor din Bucuresti

Nicusor Dan (independent, sustinut de PNL-USR-PLUS) - Primaria generala a Capitalei

Clotilde Armand (USR, PNL-USR-PLUS) - Sectorul 1, Bucuresti

Radu Mihaiu (USR, PNL-USR-PLUS) - Sectorul 2, Bucuresti

Robert Negoita (Alianta Pro Bucuresti 2020) - Sectorul 3, Bucuresti

Daniel Baluta (PSD) - Sectorul 4, Bucuresti

Cristian Popescu ,,Piedone" (PPUsl) - Sectorul 5, Bucuresti

Ciprian Ciucu (PNL) - Sectorul 6, Bucuresti

Rezultate partiale alegeri locale 2020. LISTA primarilor muncipiilor resedinta de judet din Romania

Gabriel Plesa (USR) - Alba Iulia (Alba)

Calin Bibart (PNL) - Arad (Arad)

Cristian Gentea (PSD) - Pitesti (Arges)

Lucian Stanciu Viziteu (USR) - Bacau (Bacau)

Florin Birta (PNL) - Oradea (Bihor)

Ioan Turc (PNL) - Bistrita (Bistrita-Nasaud)

Cosmin Andrei (PSD) - Botosani (Botosani)

Allen Coliban (USR) - Brasov (Brasov)

Marian Dragomir (PSD) - Braila (Braila)

Constantin Toma (PSD) - Buzau (Buzau)

Ioan Popa (PNL) - Resita (Caras-Severin)

Marius Dulce (PSD) - Calarasi (Calarasi)

Emil Boc (PNL) - Cluj-Napoca (Cluj)

Vergil Chitac (PNL) - Constanta (Constanta)

Antal Arpad (UDMR) - Sfantu Gheorghe (Covasna)

Cristian Stan (PSD) - Targoviste (Dambovita)

Olguta Vasilescu (PSD) - Craiova (Dolj)

Ionut Pucheanu (PSD) - Galati (Galati)

Adrian Anghelescu (PNL) - Giurgiu (Giurgiu)

Marcel Romanescu (PNL) - Targu Jiu (Gorj)

Korodi Attila (UDMR) - Miercurea Ciuc (Harghita)

Florin Oancea (PNL) - Deva (Hunedoara)

Dragos Soare (PNL) - Slobozia (Ialomita)

Mihai Chirica (PNL) - Iasi (Iasi)

Catalin Chereches (independent) - Baia Mare (Maramures)

Marius Screciu (PSD) - Drobeta-Turnu Severin (Mehedinti)

Soos Zoltan (UDMR) - Targu Mures (Mures)

Andrei Carabelea (PNL) - Piatra Neamt (Neamt)

Emil Mot (PSD) - Slatina (Olt)

Andrei Volosevici (PNL) - Ploiesti (Prahova)

Kereskenyi Gabor (UDMR) - Satu Mare (Satu Mare)

Ionel Ciunt (PSD) - Zalau (Salaj)

Astrid Fodor (FDGR) - Sibiu (Sibiu)

Ion Lungu (PNL) - Suceava (Suceava)

Victor Dragusin (PSD) - Alexandria (Teleorman)

Dominic Fritz (USR) - Timisoara (Timis)

Stefan Ilie (PNL) - Tulcea (Tulcea)

Vasile Paval (PSD) - Vaslui (Vaslui)

Mircea Gutau (PE) - Ramnicu Valcea (Valcea)

Cristi Valentin Misaila (PSD) Focsani (Vrancea)

Comments