SCANDAL in campionatul intern: ,,Am depus contestatie pentru starea gazonului lor. Noi suntem obisnu...

FC Botoșani a câștigat cu scorul de 1-0 partida jucată, sâmbătă, pe teren propriu, împotriva celor de la CS „U” Craiova, în etapa a 23-a a campionatului intern. Singurul gol al confruntării i-a aparținut lui Benjamin Kuku, cel care a punctat cu trei minute înainte de expirarea timpului regulamentar. La final, Gigi Mulțescu, tehnicianul oltenilor, a criticat starea deplorabilă a gazonului de la Botoșani.

Jucătorii noștri au fost preocupați de starea gazonului, să nu alunece, să nu se accidenteze. În schimb, adversarii au fost mult mai agresivi și au meritat victoria. Nouă ne-a lipsit ultima pasă, ultima execuție. În repriza a doua am fost mai prezenți în joc, dar, dacă nu ai execuții, n-ai cum să emiți pretenții la victorie. Mi-aș fi dorit amânarea meciului de azi, mai ales că veneam și după un drum lung și eram foarte obosiți. Oricum, am depus contestație pentru starea gazonului lor. Noi suntem obișnuiți să jucăm pe iarbă, nu pe gheață. Vom vedea ce va fi”, a spus Mulțescu la Digi Sport.