Simona Halep e inca marcata de semifinala de la Australian Open! ,,Am fost aproape!"

Simona Halep e inca marcata de semifinala de

Muguruza a invins-o pe Halep cu scorul 7-6 (8), 7-5, dar a pierdut in cele din urma finala de la Melbourne.

,,Eu rar spun ca am ghinion intr-un meci de tenis pentru ca sunt o persoana foarte norocoasa si asa ma consider, dar in meciul acesta cred ca n-am avut o mica sansa acolo cand am avut mingi de set. Daca luam primul set cred ca era alta poveste, am avut si 5-3 in al doilea... Ma asteptam, o vazusem pe Muguruza cum joaca de la inceputul turneului si am stiut ca o sa fie o partida foarte, foarte grea. Am fost aproape, am fost dezamagita ca nu am stiut sa-mi iau sansele, sa profit de ele, dar a fost o invatatura pentru data viitoare cand voi fi in aceeasi situatie."

Vezi continuarea declaratiei pe realitateasportiva.net.