VICTORIE CLARA - CS Minaur VS. Universitatea Cluj, 37-19

VICTORIE CLARĂ  CS Minaur a pornit cu dreptul în turneul amical care are loc în Sala Polivalentă „Lascăr Pană” în perioada 19-21 august, învingând cu 37-19 pe Universitatea Cluj, după ce la pauză avea nouă goluri în avantaj, scor 19-10. CS Minaur a început excelent partida, marcând patru goluri până în minutul 5, scorul fiind 4-0.

Până în minutul zece, oaspeții au reușit să marcheze un singur gol, scor 7-1. Până la mijlocul reprizei, Universitatea a mai redus din diferență, apropiindu-se la trei goluri, scor 8-5, însă pentru puțin timp, CS Minaur distanțându-se din nou la cinci goluri, scor 15-9 (minutul 20). Până la pauză, avantajul echipei noastre a crescut la nouă goluri, scor 19-10.

VICTORIE CLARĂ

În primele cinci minute după reluare, CS Minaur a înregistrat pentru prima dată avantajul de 11 goluri, scor 22-11. O dată cu trecerea timpului, diferența s-a mărit, iar la finalul jocului CS Minaur s-a impus cu 37-19.

În cealaltă partidă a zilei, CSM Satu Mare a învins pe CSM Oradea cu 26-25. Mâine, 20 august, CSM Satu Mare va juca cu Universitatea Cluj de la ora 16:00, iar de la ora 18:00 CS Minaur va întâlni pe CSM Oradea.