VIDEO | Voluntari merge ceas in Liga 1! Formatia lui Teja a invins Iasiul lui Rednic

Formatia lui Mihai Teja a invins-o pe Poli Iasi la limita, scor 1-0, si a ajuns la a treia victorie consecutiva in Liga 1.

Unicul gol al partidei a fost reusit de Mihai Capatana, care a transformat un penalty obtinut de ilfoveni in minutul 17.

Formatia lui Rednic nu si-a revenit dupa infrangerea cu Academica Clinceni si a pierdut, din nou, la limita.

Elevii "Puriului" si-au creat ocazii, Andrei Cristea chiar a lovit bara in ultimele minute, insa nu au reusit sa marcheze si au ajuns la a treia infrangere consecutiva.

In urma acestui rezultat, Voluntari a urcat pe locul 7 in play-out, cu 21 de puncte, la 6 in spatele liderului Viitorul, iar Poli Iasi ramane pe ultimul loc, cu 15 puncte.

Vezi pe realitateasportiva.net golul lui Capatana.