Astra - Dinamo 1-2: Rivaldinho creste de la meci la meci. Fiul celebrului Rivaldo a facut spectacol...

Dinamo a incheiat turul din play-off pe locul 3, la sapte puncte de liderul FCSB, dupa al doilea meci castigat consecutiv. Punctul comun care leaga aceste victorii se numeste Rivaldinho. Cu CFR Cluj, brazilianul a inchis tabela la 2-0, iar in aceasta seara a deschis scorul, dupa o faza superba (83). La doua minute distanta, atacantul cariocas a deviat un balon cu capul pentru Bumba, iar acesta a majorat diferenta. Sapunaru a stabilit scorul final in minutul 90+3, dar Astra a ajuns la al patrulea esec consecutiv. Iata cum arata clasamentul din play-off la mijlocul drumului: 1. FCSB 36p 2. Viitorul 34p 3. Dinamo 29p 4. CFR Cluj 29p 5. CS U Craiova 27p 6. Astra 23p VEZI GOLURILE MECIULUI ASTRA - DINAMO