Celine Dion a urcat pe scena, a inceput sa cante, apoi a "inghetat". A oprit concertul.Motiv uluitor

Celine Dion
Celine Dion

La 10 iunie, şi cântăreaţa britanică Adele şi-a întrerupt concertul pentru câteva minute şi a pus pe un ecran imagini de la meciul Franţa - România, scor 2-1, din deschiderea Campionatului European de fotbal.

Echipa naţională a Franţei s-a calificat în semifinalele Campionatului European, după ce a învins, duminică, pe Stade de France din Saint-Denis, cu scorul de 5-2 (4-0), reprezentativa Islandei, în ultimul sfert de finală al competiţiei.

Golurile francezilor au fost marcate de Giroud '12, '59, Pogba '20, Payet '43 şi Griezmann '45, în timp ce pentru islandezi au înscris Sigthorsson '56 şi B. Bjarnason '84, conform news.ro.

În semifinale, Franţa va întâlni Germania, joi, de la ora 22.00, la Marsilia.