Costel Galca a suferit prima infrangere in Arabia Saudita / VIDEO

Antrenorul român Costel Gâlcă a suferit, sâmbătă, prima înfrângere în Arabia Saudită. Al Taawon a pierdut, scor 3-0, partida disputată în campionat, pe terenul celor de la Al Ittifaq.

Rezultatul s-a conturat după pauză. Gazdele, pregătite de olandezul Eelco Schattorie, au deschis scorul la trei munute de la reluare, prin
Mohammed Al Kuwaykibi, l-au  majorat în minutul 68, prin Mohammed Al Saiari și au închis tabela în minutul 87, prin Hazzaa Al Hazzaa.

În precedentele două meciuri, Costel Gâlcă a obținut un egal, 0-0 cu Al Fateh, și o victorie, 1-0 cu Al Quadisiya.

Al Taawon se află pe locul 11 din 14 echipe, cu 8 puncte, după opt etape.

În Emirate, Al Ahli, echipa lui Cosmin Olăroiu, a zdrobit, joi, scor 6-0, acasă, Hatta, formație la care Adrian Ropotan a fost integralist.