Cupa Mondiala - Franta elimina Anglia dupa un meci dramatic incheiat cu scorul de 2-1

In repriza a doua, englezii reiau asaltul iar Saka este faultat in careu. Lovitura de la 11 metri este executata de Harry Kane care egaleaza astfel, in minutul 54.

In continuare tot englezii sunt cei care ataca mai mult si rateaza incredibil, dar Franta preia conducerea in minutul 78, dupa ce Olivier Giroud preia o centrare cu capul si inscrie.

In minutul 81 Theo Hernandez comite un fault dur in careu iar Anglia primeste un al doilea penalty. De aceasta data Harry Kane trimite mingea peste poarta, iar scorul ramane 2-1 pana la final.

Franta se califica si va juca in a doua semifinala miercuri, de la ora 21, impotriva Marocului. Marti seara, de la ora 21, Argentina si Croatia se vor infrunta pentru un loc in finala.