Dinamo-Steaua. Probleme inaintea derby-ului. Un titular s-a rupt

DINAMO-STEAUA. Cele două rivale din Capitală se vor întîlni pe 22 decembrie, în turul semifinalei Cupei Ligii, iar tehnicianul vicecampioanei României întîmpină probleme înaintea derby-ului.

Cele mai citite

DINAMO-STEAUA. Mihai Pintilii, căpitanul echipei Steaua Bucureşti, s-a accidentat pe finalul primei reprize dintre vicecampioana României şi ACS Poli Timişoara, scor 1-0, şi s-a chinuit să termine cele 45 de minute pe teren, iar acesta riscă să rateze derby-ul cu Dinamo.

DINAMO-STEAUA. La pauza meciului cu ACS Poli Timişoara, Pintilii a fost supus unui control mai amănunţit de staff-ul medical al Stelei, iar Reghecampf a decis să-l înlocuiască cu Bourceanu pentru că problema pe care o întîmpina căpitanul Stelei era destul de serioasă.

DINAMO-STEAUA. În cazul unei recidive a accidentării suferite în luna august, atunci Pintilii nu va putea evolua în meciul de joi seară, cu Dinamo, din semifinalele Cupei Ligii.