Dulaii au ratat dramatic locul 3 in Final Four al EHF League

Dinamo a pierdut la un gol, 31-32 finala mica a Final Four in fata lui Rheineker Neke, a treia echipa germana calificata in faza finala de la Hamburg. O aruncare in bara cu trei secunde inainte de final a stopat dulaii lui Xavier Pascual sa intre in prelungiri, dupa ce cu patru minute inainte de final germanii aveau un avans de cinci goluri. Cand nimeni nu mai credea Dinamo a avut un forcing nebun in ultimele minute si doar ghinionul cu acea bara i-a negat sansa la prelungiti si la clasarea pe podium.

Insa, trebuie sa fim corecti si sa spunem ca desi Rheineker este o echipa de locul 11 in prima divizie germana, deci evident inferioara lui Flensburg, care ne-a pus la respect de sase lungimi in semifinala alb-rosii nu au facut nici acum un meci bun, avand mari fluctuatii in evolutii, traduse prin faptul ca dupa ce adversarul reusea o desprindere de cateva goluri Dinamo se trezea, venea la un gol si apoi iar germanii aveau o serie consecutiva, cu ratari ale bucurestenilor.
In plus, in afara absentei de la Final Four a unui om cheie cum este Luka Cindric pe parcursul acestui al doilea meci s-au mai accidentat Dragos Militaru, puternicul inter Ante Kuduz si alta perla a lui Dinamo, Kukic. Ultimul, impreuna cu egipteanul Ali Zein vor parasi acum , in vara, echipa din Stefan cel Mare.

The post Dulaii au ratat dramatic locul 3 in Final Four al EHF League appeared first on Cotidianul RO.