FC Botosani - ACS Poli Timisoara 1-2, in prima etapa din play-out. Dedicatie pentru antrenorul bataus

FC Botosani - ACS Poli Timisoara 1-2, in prima etapa din play-out. Dedicatie pentru antrenorul batau...

Prima etapa din play-out a consemnat victoria banatenilor in deplasare: FC Botosani - ACS Poli Timisoara 1-2. Gazdele au deschis scorul prin Miron, in minutul 17, cu o lovitura de cap, iar jucatorul Botosaniului a scos la iveala un tricou pe care scria ,,Alaturi de Leo". Leo Grozavu si-a dat demisia dupa ce l-a lovit pe Golfoca in runda precedenta, insa ar putea reveni pe banca odata cu urmatorul meci. Timisoara a egalat prin sutul de la distanta a lui Croitoru, in minutul 23, si a preluat conducerea in minutul 67 dupa un penalty scos de Barbut si transformat de Seroni. Botosanenii au atacat in cascada in ultimele minute si au avut si o bara, dar au iesit de pe teren invinsi, acesta fiind primul esec pe teren propriu in 2017. In clasamentul din play-out, ACS Poli are acum 10 puncte, ocupa locul 6 si a trecut peste Pandurii, care are tot 10 puncte, dar un meci mai putin. Locul 6 merge la baraj, iar echipele clasate pe pozitiile a saptea si a opta retrogradeaza. FC Botosani: Albut - Ungur...