FCSB a invins Farul si a castigat din nou titlul de campioana, dupa 9 ani de la precedentul succes....

Bucurestenii au deschis scorul in minutul 26, cand Miculescu a primit in careu, de la Olaru, si a inscris. Grameni l-a blocat pe Olaru in ultimul moment la faza din minutul 62, pentru ca, in minutul 77, Olaru sa scape singur cu Buzbuchi, insa portarul oaspetilor a reusit sa devieze balonul pe langa poarta.

Dupa numai doua minute, Louis Munteanu a centrat de pe dreapta si Rivaldinho a egalat cu o lovitura de cap.

FCSB si-a acontat titlul in minutul 84, atunci cand Alexandru Baluta a marcat.

Gazdele au asteptat analiza VAR, golul a fost acordat, iar elevii lui Elias Charalambous sunt matematic campioni. Pana la final Olaru a trimis in bara, la un contraatac din minutul 90+3 si meciul s-a incheiat cu victoria lui FCSB, scor 2-1.