FCSB, spectacol si record in San Marino

FCSB, spectacol in San Marino. Campionii Romaniei au castigat cu 7-1 in San Marino, impotriva celor de la Virtus AC, in primul tur preliminar al UEFA Champions League si au stabilit un record de goluri marcate intr-o partida de cupele europene, precizeaza reprezentantii echipei pe pagina de FB.

Capitanul Darius Olaru a reusit un hattrick, in timp ce Daniel Popa, aflat la debutul in cupele europene a marcat o "dubla", la fel ca David Miculescu, intrat pe teren in partea a doua. De asemenea, David Kiki a evoluat in primul sau meci oficial pentru FCSB marti seara.
Elias Charalambous a folosit urmatoarea formula de echipa impotriva campioanei statului San Marino, aflata la prima participare in cupele europene: Tarnovanu – Cretu, Ngezana, Harut, Kiki – Sut, Edjouma – Baluta, Olaru, Luis Phelipe – Popa. La pauza, cand scorul era 5-0 pentru FCSB, au fost operate patru schimbari, Antwi, Dawa, Alhassan si Miculescu intrand in locul lui Cretu, Ngezana, Sut si Baluta, in timp ce Lixandru l-a inlocuit pe Olaru in minutul 60.

The post FCSB, spectacol si record in San Marino appeared first on Cotidianul RO.