FOTBAL – Fotbalistii din Recea au debutat cu victorie in noul sezon de Liga a III-a

LIGA A III-A. ACS Fotbal Comuna Recea a invins in prima etapa a Ligii a III-a, pe terenul propriu din satul Sasar, formatia nou-promovata Metalurgistul Cugir cu 2-1 (1-1). Pentru maramureseni a deschis scorul Viorel Chinde, cu un sut sub bara in minutul 30, dar oaspetii au egalat dupa doar 2 minute prin Claudiu Coltor. Echipa din Recea a suferit timp de aproape 50 de minute cautand golul victoriei, acesta fiind inscris in minutul 80 de Romario Rus, din centrarea lui Mincas.

&

In meciul inaugural al sezonului 2019-2020, ACS Fotbal Comuna Recea (antrenor Romica Buia) a folosit urmatoarea formatie: Bota – Potcoava, Kis, Urs, Erdei – Mincas, Berindea, Maries, R. Rus – Chinde, Teut (au intrat pe parcursul meciului Oltean, Asaujan si Opris).

&

ACS Fotbal Comuna Recea, care a terminat sezonul trecut pe locul secund in seria a V-a, pierzand calificarea Liga a II-a in urma unei erori adminstrative, in ultimele etape, are ca obiectiv si in sezonul 2019-2020 calificarea in liga superioara.