FOTBAL – Minaur Baia Mare pierde la Cluj si cade la jumatatea clasamentului seriei

LIGA A III-A. Dupa ce la inceputul sezonului, Minaur Baia Mare si-a fixat ca obiectiv promovarea in Liga a II-a, echipa maramureseana s-a indepartat din nou de podiumul seriei, fiind invinsi cu 2-0 (1-0), pe stadionul din Someseni, de Sanatatea Cluj, echipa care, recent, a eliminat din Cupa Romaniei pe Viitorul Constanta, detinatoarea trofeului.

&

Golurile clujenilor au fost inscrise de Adrian Mar in minutul 39 si Dan Roman, dupa o actiune personala, chiar in primul minut de dupa pauza, acesta ramanand si cel final in pofida ocaziilor. Antrenorul Dorin Toma a inceput partida cu urmatorul 11: Balazs – Lihet, Prunescu, Simion, Durus, Piper, Coroian, Szekely, Bedea, Giurgiu, Musca.

&

Sambata viitoare, 19 octombrie, in etapa a IX-a, Minaur Baia Mare, situata in acest moment pe locul 7 (needificator, pentru ca astazi mai au loc trei meciuri care incheie etapa), intalneste, pe teren propriu, Unirea 1924 Alba Iulia.