FOTBAL OLD-BOYS – Unirea Sisesti – Sport Team Baia Mare 7-5 (5-2)

FOTBAL OLD-BOYS Pe terenul din Sisesti, s-a desfasurat, recent, partida de fotbal old-boys dintre Unirea din localitate si Sport Team Baia Mare, rezultatul final fiind in favoarea gazdelor, respectiv 7-5, la pauza 5-2.

Meciul a inceput in nota de dominare a echipei gazda, in care au evoluat mai multi jucatori de la echipa de seniori de Liga IV-a si care in minutul 25 reuseau sa conduca cu 2-0, prin golurile marcate de Ardelean Nicolae.

La acest scor antrenorul gazdelor, Tinu Gros introduce in teren cativa adevarati jucatori de old-boys si in zece minute oaspetii reusesc egalarea prin Ionut Buhai(2-2, min. 35).

In continuare cei din Sisesti, opereaza cateva modificari(avand pe banca tehnica 8-10 jucatori de rezerva, fata de numai doi cei din Baia Mare ), si pana la pauza preiau conducerea, marindu-si avantajul la 5-2, marcatori Laurentiu Panghea, Marcel Sisestean si din nou Nicolae Ardelean.

In repriza secunda, oaspetii reduc din handicap la 5-4, prin acelasi Ionut Buhai, insa nu reusesc sa tina de scor si gazdele mai inscriu de doua ori( 7-4, min.80), prin Nicolae Ardelean si Andrei Schiop.

In ultimele zece minute, echipa din Baia Mare, incearca egalarea, dar nu reuseste decat sa rateze o lovitura de la 11 m, prin Cristian Barbos (min.82), si sa mai marcheze un gol prin Rares Pop-Popescu (min. 87), meciul incheindu-se 7-5 in favoarea gazdelor.

Arbitrajul a fost asigurat de Alexandru Bella, Adrian Maris si Razvan Dorca.

Echipe

Unirea: Ionut Terite, Gavril Bile, Laurentiu Panghea, Constantin Viliman, Ioan Selegean, Nicolae Ardelean, Andrei Schiop, Nicolae Babici, Gheorghe Pop, Robert Petrusan, Ovidiu Fat, Marcel Sisestean, Stehau Semeniuc, Vasile Ardelean, Gheorghe Viman, Cristian Bud, Aurel Bud, Ionut Demian, Simion Horgas, Denis Tentis si Ioan Ardelean.Antrenor Tinu Gros.

Sport Team:Edi Costin, Darius Mihut, Marius Cardos, Dorin Avram, Ciprian Coste, Florin Frent, Cristian Barbos, Ionut Buhai, Ionut Pop, Rares Pop-Popescu, Florin Florea, Bogdan Birle, Daniel Gheighis si Vasile Terec.Antrenor Ioan Marchis.

Sursa info si foto Sport Team Baia Mare / facebook

The post FOTBAL OLD-BOYS – Unirea Sisesti – Sport Team Baia Mare 7-5 (5-2) appeared first on actualmm.ro.