HANDBAL – CS Minaur – Academia de Handbal Minaur, scor 35-20

HANDBAL Academia de Handbal Minaur a pierdut primul meci oficial din 2017, scor 20-35 in fata echipei CS Minaur. La pauza jocului, CS Minaur a avut un avantaj de sapte goluri, scor 16-9.

HANDBAL Inceputul de joc a fost echilibrat pana in minutul noua, cand CS Minaur s-a distantat de la 4-2 la 7-3 (min. 13).

In minutul 18, Academia de Handbal Minaur a redus din diferenta, ducand scorul la 10-7, insa pentru o scurta perioada, Clubul Sportiv Minaur revenind la un avantaj de patru goluri cu sase minute inainte de finalul primei reprize, scor 12-8.

In ultimele doua minute de joc, CS Minaur a marcat trei goluri consecutive si s-a distantat de la 13-9 la 16-9, acesta fiind si scorul la finalul primei reprize.

In repriza secunda, o data cu trecerea timpului, diferenta s-a marit, iar la finalul jocului CS Minaur s-a impus la o diferenta de 15 goluri, scor 35-20.

In etapa urmatoare, Academia de Handbal Minaur va intalni pe propriul teren echipa Universitatii Craiova.

sursa info si foto

The post HANDBAL – CS Minaur – Academia de Handbal Minaur, scor 35-20 appeared first on actualmm.ro.