Handbal masculin: CSM Bucuresti a facut un pas spre finala Cupei Challenge

CSM Bucureşti a făcut un pas spre finala Cupei Challenge la handbal masculin, după ce a învins în deplasare echipa rusă HC Neva Sankt Petersburg, cu scorul de 26-24 (11-13), sâmbătă, în prima manşă a semifinalelor.

CSMB, deşi a condus la patru goluri în prima repriză, la pauză avea un pasiv de două goluri, 13-11 pentru Neva.

''Tigrii'' au avut un debut de repriză secundă formidabil, cu opt goluri consecutive (11-19), iar până la final nu au mai cedat controlul, câştigând cu 26-24.

Pentru CSMB au marcat Henrique Selicani Teixeira 7 goluri, Ionuţ Ramba 6, Allahkaram Esteki 5, Faruk Vrazalic 2, Chike Onyejekwe 2, Daniel Bera 2, Sajad Esteki 1, Alexandro Pozzer 1.

Pentru Neva au punctat Nikolai Emelianenko 6 goluri, Viktor Babkin 5 goluri, Pavel Turaev 4, Eldar Nasîrov 3, Timur Solodovnikov 2, Kiril Voronin 2, Roman Stoliarov 1, Dmitri Bogdanov 1.

Au arbitrat bosniacii Aleksandar Jovic şi Nedim Arnautovic, iar delegat EHF a fost slovacul Marian Cech.

Manşa secundă se va juca pe 27 aprilie, la Bucureşti.
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Andreea Lăzăroiu)

Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de către dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Detalii în secţiunea Condiții de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactați Departamentul Marketing – [email protected].

Utilizarea secţiunii Comentarii reprezintă acordul dumneavoastră de a respecta termenii şi condiţiile AGERPRES în ceea ce priveşte publicarea comentariilor pe www.agerpres.ro.