Imagini dementiale! Mateo Ronaldo e golgheter la numai doi ani! Cristiano il antreneaza deja

Titular în derby-ul Juventus – Torino, Cristiano Ronaldo s-a antrenat în ultimele zile alături de copiii săi. Cum Cristiano Jr a devenit deja un fotbalist de top la nivel de juniori, starul lui Juventus a început deja să-l antreneze pe Mateo, fiul său cel mic.

Mateo Ronaldo e golgheter la numai doi ani!

Mateo Ronaldo va împlini vârsta de doi ani peste o lună, însă are deja simțul porții, dovadă stând un clip devenit viral pe internet. Mateo înscrie cu un șut de la distanță, în aplauzele tatălui și ale Evei, sora sa.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Dacă Juventus a încheiat deja sezonul, câștigând matematic titlul în Serie A, dar părăsind Liga Campionilor și Cupa Italiei în faza sferturilor de finală, Cristiano Ronaldo încă luptă pentru titlul de golgheter în campionatul Italiei.

Citeşte şi:

Atacantul în vârstă de 34 de ani are 20 de goluri în acest moment, cu trei mai puține decât liderul Fabio Quagliarella, însă până la finalul sezonului din Italia mai sunt patru runde. Câștigarea titlului de golgheter în Serie A ar fi o performanță importantă pentru Ronaldo.

Atacantul a bifat recent două borne uriașe: a devenit singurul jucător din istoria fotbalului care a câștigat titlul în Premier League, La Liga și Serie A, iar săptămâna trecută a ajuns la borna de 600 de goluri înscrise pentru echipele de club.

Cristiano Ronaldo a înscris toate golurile lui Juventus în fazele eliminatorii din acest sezon al Ligii Campionilor, cinci la număr. Chiar și așa, nu a fost suficient, Juventus fiind eliminată în sferturi de Ajax, după egal 1-1 la Amsterdam și înfrângere cu 1-2 la Torino.

Ronaldo deține recordurile pentru cele mai multe goluri, cele mai multe victorii și cele mai multe assist-uri oferite în Champions League, dominând totodată topurile și în fazele eliminatorii.