INCA O VICTORIE CATEGORICA – Fetele de la CS Minaur au invins in deplasare CS Dacia Mioveni

ÎNCĂ O VICTORIE CATEGORICĂ La pauza jocului, CS  Minaur a avut opt goluri în avantaj, scor 22-14.

Primele cinci minute ale jocului au fost echilibrate, cele două echipe mergând de la egal la egal. De la scorul de 2-2, echipa noastră s-a distanțat la 5-2 în minutul 7, diferența păstrându-se până la mijlocul primului act. De la 11-8 în favoarea echipei noastre gazdele au reușit să egaleze la 11. De la 15-14 pentru CS Minaur în minutul 24, gazdele nu au mai marcat până la pauză, echipa noastră reușind să își creeze un avantaj confortabil, scor 22-14.

În repriza secundă, CS Minaur și-a menținut avantajul înregistrat la pauză, chiar l-a mărit, când din minutul 24 (scor 34-25) al reprizei secunde a reușit să marcheze până la finalul întâlnirii nu mai puțin de zece goluri, încheind astfel partida cu un avantaj de 19 goluri, scor 44-25.

În etapa următoare, care va avea loc pe 27 noiembrie, CS Minaur va juca pe teren propriu împotriva echipei Național Brașov.

CS Minaur: Andreea Nastasă, Claudia Cetățeanu – Cristina Andrița (8 goluri), Andriyana Naumenko (6), Alexandra Pricop (6), Oana Bidașcu (6), Bianca Zegrean (4), Raluca Mihai (4), Daiana Gaiu (3), Andreea Tecar (3), Jenica Rudics (2), Paula Popeanu (1), Iulia Bledea (1). Antrenoare: Simona Maior-Pașca și Ioana Marta.