Leo Messi, accidentare grava in meciul cu Sevilla. Risca sa piarda meciurile cu Inter Milano si cu R...

Argentinianul, titular in Barcelona – Sevilla 4-2, a parasit terenul in minutul 35, la scorul de 2-0 pentru catalani.

Brazilianul Coutinho a deschis scorul in minutul 2, din pasa lui Messi, apoi argentinianul a majorat diferenta, 10 minute mai apoi, in partida cu andaluzii, lideri clasamentului inaintea etapei.

Decarul gruparii blaugrana a iesit de pe teren in minutul 26, fiind inlocuit cu francezul Oausmane Dembele. Inainte, Messi a primit ingrijiri medicale la marginea terenului, unde i s-a aplicat un bandaj in zona cotului, apoi a ajuns la spital, pentru investigatii detaliate. Leo s-a accidentat ca urmare a faptului ca a cazut rau, dupa un duel cu Franco Vazquez.

25
de goluri a marcat Lionel Messi in poarta celor de la Sevilla, fiind la egalitate, la acest capitol, cu portughezul Cristiano Ronaldo, transferat in vara de la Real Madrid la Juventus Torino.

Miercuri, in Liga Campionilor, Barcelona infrunta formatia Inter Milano, iar duminica seara evolueaza contra rivalei Real Madrid.

Pentru catalani, celelalte goluri au fost marcate de Luis Suarez (63), dintr-un penalty scos tot de uruguayan, si de croatul Ivan Rakitic (88), care nu s-a bucurat din respect pentru cei trei ani si jumatate petrecuti la Sevilla. Oaspetii au punctat prin pablo Sarabia (79) sicolumbianul Muriel (90+1).

Barcelona a trecut in frunte, dupa etapa cu numarul 9, cu 18 puncte, urmata de surpriza Alaves, 17 puncte, si de doua formatii cu acelasi numar de puncte, 16: Sevilla si Atletico Madrid. Pe 5 este real Madrid, cu 14 puncte, cate are si Espanyol, care are insa un meci in minut.

Sambata, in afara de Barcelona – Sevilla 4-2, s-au mai jucat partidele: Real Madrid – Levante 1-2, Valencia – LEganes 1-1, Villarreal – Ateltico Madrid 1-1

&

&

Post-ul Leo Messi, accidentare grava in meciul cu Sevilla. Risca sa piarda meciurile cu Inter Milano si cu Real Madrid apare prima data in Libertatea.ro.