LIGA A III-A – Fotbal Comuna Recea isi consolideaza pozitia de lider al seriei dupa o noua victorie

FOTBAL. In etapa a 5-a a Ligii a III-a, echipa maramureseana si-a consolidat pozitia de lider al Seriei a V-a in urma unei noi victorii, 2-0 (1-0), obtinuta pe teren propriu in dauna celor de la AFC Odorheiu Secuiesc. Scorul a fost deschis de portarul Alin Bota, in minutul 40, din penalty, gol care a consemnat si rezultatul la pauza. Scorul final a fost stabilit in minutele de prelungiri, prin golul inscris de Alexandru Oltean (min. 90+2).

&

Recea continua sa se claseze pe prima pozitie a clasamentului si sa-si pastreze invincibilitatea dupa 4 victorii si un egal (13 puncte). In etapa urmatoare, in 28 septembrie, echipa maramureseana antrenata de Romica Buia, care si-a stabilit din nou ca obiectiv promovarea in Liga a 2-a, va juca in deplasare, la Someseni, cu Sanatatea Cluj-Napoca.