Liga I: Steaua - CFR Cluj 1-2! Prima infrangere in campionat pentru echipa ros-albastra vine cu un p...

Golurile învingătorilor au fost marcate de Bud, în minutele 12 şi 63, în timp ce pentru gazde a înscris Tănase, în minutul 20.

0-1: Nouvier a centrat din partea stângă şi Bud a înscris cu latul din 3 metri.

1-1: Enache a centrat din partea dreaptă, Larie nu a reuşit să respingă, iar Tănase a preluat pe piept şi a înscris cu un şut din 5 metri.

1-2: Ruiz l-a lansat în adâncime pe Sorsa, acesta ia pasat lui Bud şi atacantul clujenilor a înscris cu un şut din 8 metri.

În minutul 76, Tiago Lopes (CFR Cluj) a primit al doilea cartonaş galben pentru un fault asupra lui Popa şi a fost eliminat de arbitrul Cristian Balaj.

Steaua Bucureşti: Niţă - Enache, Tamaş, Toşca, Aganovici (Momcilovici '21) - Moke, Boldrin (Jakolis '53) - Ad. Popa, Fl. Tănase, De Amorim (Bourceanu '46) - Golubovici. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

CFR Cluj: Mincă - Tiago Lopes, Larie, Horj, Peteleu - Rus, Filipe Nascimento - Sorsa (Tînc '88), Ruiz (Ene '74), Nouvier - Bud (Omrani '70). Antrenor: Vasile Miriuţă.

"Trecem printr-o perioadă foarte grea, nu ne regăsim, suferim şi fizic, şi tactic. N-am reuşit să-i desfacem", a spus Duckadam la DigiSport. "Steaua traversează o perioadă foarte proastă, jucătorii nu mai sunt agresivi, iar în atac totul e la întâmplare. Cu lipsa lui De Amorim din joc, cu lentoarea lui Boldrin, cu Adi Popa care are nevoie de cinci mingi ca să facă ceva, e greu", l-a completat Balint.

Gigi Becali: "Toată echipa moartă, ceva se întâmplă, nu ştiu ce. Ce s-a întâmplat în seara asta e inexplicabil".