LIVE BLOG | Voluntari - Dinamo se joaca ACUM!

Update 18.39: FC Voluntari este foarte aproape de a treia victorie din acest sezon!

Update 18.39: Gool Voluntari! Dinamovistii sunt in genunchi! Elevii lui Mihai Teja au intors scorul. Tudorie a marcat golul de 2-1!

Update 18.35: GOOOLLL Voluntari! Formatia din Ilfov egaleaza dupa golul lui Tira!

Update 18.34: Skovajsa vede cartonasul rosu!

Update 18.33: Dubla ocazie pentru Voluntari! Eric trimite in bara, iar peste doar 2 minute elevii lui Teja rateaza din nou sansa de a restabili egalitatea pe tabela!

Update 18.23: Ocazie de 2-0 pentru Dinamo! Sorescu ii paseaza lui Mihaiu in careul Voluntariului, insa sutul tanarului dinamovist lasa de dorit.

Update 18.18: La fel ca la inceputul primei reprize, primele 15 minute din a doua jumatate a meciului este lipsita de ocazii.

Update 18.02: A inceput repriza secunda!

Update 17.45: Pauza pe stadionul Anghel Iordanescu.

Update 17.43: Echipa lui Dusan Uhrin a preluat controlul meciului! Ros-albii au avut o noua mare ocazie, insa Fabbrini a trimis in bara transversala!

Update 17.37: GOLLLLLLL Dinamooo! Sorescu deschide scorul pentru formatia din Stefan cel Mare!

Update 17.29: Ratare uriasa a lui Capatana! Fotbalistul gazdelor nu a reusit sa duca la bun sfarsit contraatacul echipei sale.

Update 17.25: Sorescu a sutat pe sub zid in urma unei lovituri libere, insa defensiva celor de Voluntari a fost de nepatruns.

Update 17.20: Prundenta este cuvantul de baza pentru cele 20 de minute disputate pana acum. Voluntari o domina pe Dinamo la capitolul posesie!

Update 17.12: Nicio echipa nu si-a creat ocazii in primele 10 minute!

Update 17.00: A inceput meciul!

Update 16.31: Aceasta este echipa trimisa pe teren de Dusan Uhrin

Piscitelli - Kostrna, Mihai Popescu, Ricardo Grigore, Skovajsa - Mrzljak, Rauta - Mihaiu, Fabbrini, Sorescu - Perovic

Aceasta este echipa celor de la FC Voluntari:

Cojocaru - Struna, Pascanu, Achim, Kocic - Gorobsov, Pablo de Lucas - Capatina, Eric de Oliveira, Ion Gheorghe - Simonovski

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pentru a mai spera la play-off, "cainii" au nevoie de victorii in cele 3 meciuri ramase de disputat din sezonul regulat.

Dinamo a inceput anul cu o victorie in Stefan cel Mare, scor 2-0 cu Astra.

Voluntari a obtinut tot un succes in primul meci din acest an, insa a inregistrat si o infrangere in partida restanta cu FCSB, scor 1-2.

In tur, dinamovistii s-au impus la limita in fata ilfovenilor, scor 2-1. Montini si Puljic au marcat pentru Dinamo, iar Balaur pentru Voluntari.

Antrenorul "cainilor" se va putea baza in meciul cu Voluntari si pe croatul Ante Puljic, suspendat etapa trecuta contra Astrei.

Fotbalistul va purta banderola in disputa de pe stadionul "Anghel Iordanescu".

Meciul Voluntari - Dinamo este LIVE VIDEO BLOG de la ora 17:00 pe realitateasportiva.net.