Mircea Lucescu, revenire incredibila cu Zenit St Petersburg. Erau condusi cu 3-0 in min. 77!

Mircea Lucescu, transfer la Zenit

Zenit Sankt Petersburg a câștigat cu 4-3 meciul jucat cu Maccabi Tel Aviv, în grupele Europa League, după ce a fost condusă cu 3-0.

Maccabi a deschis scorul în minutul 26, prin Medunjanin și și-a majorat avantuajul după pauză, când Kjartansson și-a trecut și ele numele pe lista marcatorilor, iar Medunjanin a bifat "dubla".

Zenit a punctat prima oară prin Kokorin, în minutul 77, iar cu 10 minute înainte de final, Maccabi a rămas în 10 oameni, după eliminarea lui Dasa.

Zenit a egalat până în minutul 90, grație reușitelor lui Mak și giuliano, iar în minutele de prelungire Djordjevici a adus victoria formației antrenate de Mircea Lucescu, potrivit gsp.ro.