Multescu, FURIOS: „Unii s-au menajat!” Ce spune de cotestatia depusa

CS U Craiova a pierdut meciul de la FC Botoşani cu 0-1, unicul gol fiind marcat de Kuku în minutul 87. Antrenorul oltenilor, Gigi Mulţescu, a fost extrem de supărat la finalul meciului, dar a recunoscut superioritatea gazdelor. Tehnicianul lui CS U a declarat că echipa a depus contestaţie pentru starea terenului:

Cele mai citite

„Ce să spun. Ei s-au adaptat mai bine la condiţiile de joc. Unii jucători s-au protejat ca să nu se accidenteze. Au fost mult mai agresivi. Una peste alta, au meritat victoria.

În repriza secundă, lucrurile s-au mai aşezat. Nu ne-am accidentat şi nu am luat cartonaşe. Măcar cu atît am rămas. În a doua parte am fost mai periculoşi, dar dacă nu ai execuţii, ce să facem?

Aş fi vrut să se amîne. Mulţi jucători nu sînt puternici fizic şi au acuzat starea terenului. Am stat şi două zile pe drumuri. Noi am fost puţin mai firavi astăzi şi am luat golul dintr-o fază care nu anunţa nimic.

Botoşani a meritat victoria. Un meci cu Steaua nu se mai discută pentru că e un meci cu referinţă. Sperăm să avem o atitudine schimbată.

Ei au declarat că va fi război şi s-au ţinut de cuvînt. Au intrat în teren şi s-au bătut. Au fost mai puternici. Kuku a jucat foarte bun.

Nu ştiu dacă se prezintă la Severin. Întrebaţi-i pe stelişti şi pe oficialii ligii. Am depus contestaţie astăzi referitor la starea terenului”, a spus Gigi Mulţescu.