Neymar s-a accidentat si a parasit terenul in lacrimi! Poate rata dubla cu Manchester United din Lig...

Neymar a părăsit terenul în lacrimi în minutul 62 al partidei din Cupa Franței, PSG – Strasbourg. Starul brazilian a suferit o accidentare serioasă la gleznă și nu a mai putut continua meciul. Parizienii s-au impus cu 2-0 și s-au calificat în sferturile de finală ale competiției.

Atacantul lui PSG a călcat greșit în urma unui duel cu un adversar și chiar dacă a putut părăsi gazonul pe propriile picioare, a izucnit în plâns în drumul spre vestiare. Presa engleză anunță că brazilianul ar putea rata dubla cu Manchester United, programată în luna februarie, în optimile de finală ale Ligii Campioniloe.

Neymar s-a accidentat și a părăsit terenul în lacrimi

Brazilianul tocmai se recuperase după o lungă accidentare anul trecut, accidentare ce îi pusese la îndoială prezența la Cupa Mondială.  Neymar are cifre fabuloase pentru PSG în actuala stagiune, marcând 20 de goluri și oferind zece assist-uri în 22 de partide oficiale disputate pentru gruparea pariziană.

Cu siguranță nu este o veste bună pentru Tuchel în vederea meciurilor cu Manchester United din Liga Campionilor. „Diavolii” par resuscitați de la venirea lui Ole Gunnar Solskjaer, obținând victorii pe bandă rulantă în toate competițiile. Au un succes important și în Ligă, impunându-se în grupe chiar pe terenul lui Juventus, astfel că PSG va avea parte de o confruntare de foc în „optimi”.

Brazilianul o duce bine în plan sentimental

Neymar o duce bine în plan sentimental. În urmă cu doar zece zile, brazilianul și-a prezentat pe rețelele de socializare noua iubită, pe Leticia Bufoni. La finalul anului trecut, Neymar s-a despărțit de actrița Bruna Marquezine.

Neymar (26 ani) are în acest moment o cotă de piață de 162 de milioane de euro și este cel mai scump transfer din istoria fotbalului, după ce PSG îi activa clauza de transfer de la Barcelona, în 2017, de 222 de milioane de euro.