Reactia presei din strainatate dupa golul inscris de Ianis Hagi la nationala Romaniei

Ianis Hagi a intrat in ultimul sfert de ora, dar a a adus victoria Romaniei in partida cu Macedonia de Nord, scor 3-2, in primul meci din preliminariile Cupei Mondiale din 2022. Fiul lui Gica Hagi a fost decisiv si a marcat primul sau gol pentru Romania, in minutul 86, dupa ce nationala antrenata de Igor Angelovski revenise de la 0-2 la 2-2, in doar doua minute. In urma performantei in premiera realizata de Ianis Hagi, presa din strainatate a avut doar cuvinte de lauda la adresa mijlocasului de la Rangers.

Pentru a vedea ce a scris la superlativ presa internationala, printre care cea din Spania sau din Scotia, intra pe realitateasportiva.net.