Romania U21 debuteaza modest, cu un egal, 1-1, in fata Olandei

Nationala U21 a Romaniei, antrenata de Adrian Mutu, a debutat cu un egal, scor 1-1 impotriva Olandei, la CE de tineret. Scorul partidei a fost stabilit la pauza

Elevii lui Adi Mutu au intrat la egalitate la pauza dupa golul fabulos inscris de Andrei Ciobanu.

In cea de-a doua repriza Olanda a continuat sa domine insa romanii au ratat o ocazie uriasa prin Alex Pascanu iar in ultimele minute tricolorii au presat careul batavilor cautand victoria iar Andrei Ciobanu a mai ratat o ocazie imensa in prelungiri.

In celalalt meci al grupei Germania a invins Ungaria cu 3-0.

Olanda a dominat la capitolul posesie insa romanii au incerca sa contracareze.

Capitanul, tricolorilor, Marius Marin a fost avertizat in prelungirile primei reprize. ROMANIA U21: A. Vlad - Harut, Ciobotariu, Pascanu, Boboc - Olaru, M. Marin - A. Ciobanu, Morutan, Matan - G. GaneaREZERVE: Aioani, Esanu, Chindris, Dragusin, Vladoiu, Oprut, Oaida, Dulca, Itu, Cimpanu, Oct. Popescu, Ad. PetreSELECtIONER: Adrian Mutu OLANDA U21: Scherpen - Zeefuik, Schuurs, Teze, Bakker - Reis, De Wit, Koopmeiners - Lang, Boadu, P. KluivertREZERVE: Bijlow, Paes, Botman, Kadioglu, Doekhi, Gakpo, Malacia, Ekkelenkamp, Geertruida, Brobbey, Harrou, DilrosunSELECtIONER: Erwin van de Looi Stadion: Bozsik Arena (Budapesta, Ungaria)Arbitru: Sandro Scharer In celalalt meci al grupei Germania infrunta Ungaria.