Serena Williams continua cursa la Roland Garros. "Big mamma" a trecut de favorita 17.

In turul doi la Paris, australianca Ashleigh Barty (22 ani) i-a pus probleme Serenei doar in primul set, adjudecat cu 6-3. Apoi, fostul lider WTA a prins viteza si s-a distantat, scor 6-3, 6-4.

Partida de pe Philippe-Chatrier a durat o ora si 46 de minute. Serena a produs 9 asi si a comis 4 duble greseli. Sportiva din SUA a riscat mai mult, asa cum face mereu. A avut 36 de greseli nefortate, fata de cele 21 ale adversarei.

epa06776299 Serena Williams of the USA plays Ashley Barty of Australia during their women?s second round match during the French Open tennis tournament at Roland Garros in Paris, France, 31 May 2018. EPA-EFE/IAN LANGSDON

Serena Williams se va duela, in turul 3, cu invingatoarea din partida Julia Georges (favorita 11) si Alison van Uytvanck. Georges s-a impus cu scorul 7-5, 7-6 (5).

Post-ul Serena Williams continua cursa la Roland Garros. "Big mamma" a trecut de favorita 17 apare prima data in Libertatea.ro.