Simona Halep, aplaudata indelung la Australian Open! Lovitura magica din meciul cu Harriet Dart

Game-ul I din setul II a fost incheiat de Simona Halep cu o "scurta" de mare efect, britanica Harriet Dart neavand nicio sansa, iar aplauzele spectatorilor de la Australian Open au fost pe masura.

Vezi video aici!

Simona Halep (28 de ani, 3 WTA) a invins-o pe Harriet Dart (23 de ani, 173 WTA) si s-a calificat in turul III la Australian Open 2020.

Simona Halep a trecut in doua seturi de Harriet Dart, scor 6-2, 6-4, dupa o ora si 18 minute.

Calificarea in turul III la Australian Open este recompensata cu un premiu de 300.000 de dolari australieni (206.000 dolari americani) si cu 130 de puncte WTA.