Sumudica, gest nebun dupa o noua victorie obtinuta de Al Shabab! Isi joaca sezonul in ultimele doua...

Al Shabab a câștigat cu 2-0 partida jucată pe teren propriu cu Al Hazem, iar echipa lui Șumudică are acum 53 de puncte, cu două etape înainte de finalul sezonului în Arabia Saudită.

Șumudică, gest nebun după o nouă victorie obținută de Al Shabab!

Ambele goluri ale lui Al Shabab au fost marcate în prima repriză de Seba, jucător aflat într-o formă grozavă. Valerică Găman a fost integralist și s-a ales cu un cartonaș galben, în vreme ce Budescu a intrat pe teren în minutul 77, acesta pierzând primul 11 după o accidentare ce l-a ținut departe de gazon mai bine de o lună.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

După golul de 2-0, camerele TV au dat un cadru cu șeicul lui Al Shabab, iar apoi au mutat imaginea pe Șumudică. Antrenorul a fost surprins făcând un gest controversat. Nu este clar dacă Șumudică le-a transmis fanilor să închidă gura sau chiar șeicului, cu care nu se află în relații bune. Presa arabă a anunțat recent că românul pleacă de la Al Shabab indiferent de ce loc va ocupa în clasament.